שירליום - 365 יום מסביב למילה

  • מק"ט : Sfa10
  • 92.00
אזל המלאי עבור /

תיאור:

ספר מתנה חדש:
שִׁירְלְיוֹם – 365 יום מסביב למילה מאת ד"ר נורית צדרבוים
 
הספר "שִׁירְלְיוֹם – 365 יום מסביב למילה" שכתבה ואיירה ד"ר נורית צדרבוים בהוצאת "ספרי ניב", הוא יומן מסע בן שנה שלמה בו אוסף של שירים על פי הסדר והימים בהם התפרסמו על ידי הכותבת בפייסבוק.
השירים עוסקים בחיים, ביום יום, באמנות, באדם, בנורית המשוררת, ביחסים בין אנשים, במאורעות, בחיי הנפש הפנימיים, בפרשנות של מציאויות שונות, בנשיות, בהתבגרות, במשפחה, בחברות , בעָם ובאמונה. השירים והמקצבים שלהם מהדהדים לפי קצב החיים - פעם מואץ פעם מואט.
הספר ערוך כמו יומן, השערים שלו הם חודשי השנה. בתוך הספר בימים שבהם לא התפרסם שיר מופיעים רישומים. הרישומים שציירה ביומנים ישנים ובספר סקיצות במהלך ימי ההסגר בעקבות מגפת הקורונה גם הם סוג של יומן.
הספר מגיש תמונת חיים, החיים כאמנות, אמנות של החיים ומתוכם, וברוח 'שיר שהלוויים היו שרים בבית המקדש' יש לקורא/קוראת אפשרות לפתוח כל יום בשיר, להתעמק בו ולראותו לא רק כחותם אישי של המשוררת, אלא למצוא בו ביטוי ואמירה אישית - כל אחד בעולמו שלו.
הספר מתאים כמתנה אישית שיש בה אמנות המילה, אמנות הצורה ואמנות החיים - אמנות בחיים. משחקי צורות, משחקי לשון, הומור, ציניות, שמחה וכאב כמו בחיים. הספר הוא מסמך של אישה יוצרת וחוקרת שנוברת בחיי היום האפורים לכאורה ויוצרת מהם צבע בלשון ובצורה.
זהו ספר אישי לא רק כספרה של משוררת, אלא כמקום בו כל אחד יכול למצוא בו  פינה שמספרת עליו.
את הספר הדפיסה המחברת במאה עותקים בלבד והוא יופיע במהדורה אחת בלבד. עיצוב הספר הוא ייחודי ומשקף את הרעיון שעומד במרכזו. זה ספר שאמור לפאר את מדף הספרים, זה ספר לדפדף בו בבחינת שִׁירְלְיוֹם.
ד"ר נורית צדרבוים, יוצרת וחוקרת רב תחומית, אמנית חזותית, סופרת/ משוררת, חוקרת, אוצרת, מרצה, מסאית ויועצת אמנות. מנהלת סטודיו פרטי ליצירה, למחקר ולהדרכה. מרצה במכללה האקדמית  לחברה ואמנויות ובמכללת וינגייט במסלול הכשרת מטפלים באמנות. מציגה בתערוכות אמנות ואוצרת. ספריה הקודמים: בקטגוריה שירה ואמנות: "שאון של חול מתקתק בַּשקט", "כאן ציור", "כולם היום פניי", "דיוקן בשירת האגם הגווע", "מגילת הסתר", "מעשה אישה נעלה נעלה נעלה", "בחירות ביער". בתחום העיון והמחקר: "שלושה בפרדס היצירה", self-portraiture – the art of self-research.
נורית צדרבוים מספרת: "במשך שנה - מחודש מרץ 2018 ועד חודש מרץ 2019  העליתי לחשבון הפייסבוק שלי כל יום שיר במדור שיזמתי וקראתי לו 'שִׁירְלְיוֹם'. התחלתי מתוך שעשוע, מצאתי שאני עקבית ומקפידה, הפכתי את זה למדור קבוע ומחייב. התחייבתי לשנה. בכל יום פורסם שיר. אקט הבחירה היה מאד משמעותי. לימים התברר שהבחירה הייתה סוג של 'עריכה'. כך נולד הספר".
תגובות:


אין תנאי שירות לחנות זו